Головною метою курсу „Київщинознавтво” в 3 класі є наступність у вихованні в учнів почуття патріотизму, національної самосвідомості, любові до рідної землі. При вивченні даного курсу бажано використовувати місцевий краєзнавчий матеріал, організовувати екскурсії, в ході яких учні проводитимуть дослідницьку роботу, залучати до навчально-виховного процесу батьків, працівників краєзнавчих музеїв, бібліотек тощо. Даний посібник може використовуватись вчителями початкових класів, вихователями груп продовженого дня, учнями, батьками.
Статтю присвячено питанню суб’єкт-суб’єктних взаємовідносин між вихованцями та педагогічними працівниками позашкільних навчальних закладів як педагогічній умові їхнього творчого розвитку. Розкрито психолого-педагогічні особливості суб’єкт-суб’єктної взаємодії в умовах позашкільного навчально-виховного процесу, теоретичні аспекти формування творчої активності вихованців у зазначеному процесі.
Ключові слова:
формування творчої активності, позашкільний навчально-виховний процес, особистісно зорієнтована освіта, суб’єкт-суб’єктна взаємодія, інтимно-особистісне спілкування
Тип матеріалу: Стаття наукова Колекція: Кафедра філософії освіти та управління
Методичні рекомендації щодо організації та змісту навчально-виховного процесу в закладах освіти Київщини в 2008-2009 навчальному році (фізична культура)
Методичні рекомендації щодо організації та змісту навчально-виховного процесу в закладах освіти Київщини в 2008-2009 навчальному році / За заг. ред. Н.І. Клокар, С.І. Мірошник. - Біла Церква: КОІПОПК, 2008.-Ч.І.-212 с.
Навчально-методичний посібник з основ споживчих знань складається з програм, методичних посібників для вчителів, що можуть стати основою проведення уроків зі споживчих знань у 1 — 12 класах, та робочих зошитів для учнів (1—7 класи), які забезпечать роботу школярів під час занять. Навчальні матеріали побудовані на інтерактивних педагогічних технологіях, уміщують приклади уроків, необхідні нормативні документи з питань реалізації прав споживачів. Для вчителів та методистів загальноосвітніх навчальних закладів. Навчально-методичний посібник може бути використаний для підготовки студентів педагогічних ВНЗ та в системі післядипломної педагогічної освіти.
На основі аналізу наукових праць та результатів дослідно-експериментальної роботи, яка здійснювалася на базі Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів, розкрито, сутність, структуру та специфіку творчої активності вчителів музики.