Збірник містить матеріали: проекти, тренінгові заняття, воркшопи, розроблені педагогами Київщини – учасниками обласної педагогічної студії з теми «Розвиток соціальної активності учнівства засобами активних форм роботи». Видання орієнтоване для використання у професійній діяльності координаторами учнівського самоврядування, педагогами-організаторами, класними керівниками закладів загальної середньої освіти.
У збірнику представлено матеріали, презентовані науковцями, освітянами, краєзнавцями, музеєзнавцями Київщини в ході обласної науково-практичної краєзнавчої конференції "Київщина: історія рідного краю". У дослідженнях на основі архівних, історичних і науково-педагогічних джерел висвітлено пам’ятки історії й культури, історико-культурні процеси, визначні події Київщини, особливості становлення та функціонування закладів освіти в різні періоди розвитку, особливу увагу приділено відомим особистостям, які проживали або працювали в різні періоди на Київщині, та сучасним героям, захисникам України. Видання призначене для науково-педагогічних працівників, краєзнавців, учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти, методичних працівників, студентів закладів вищої освіти, усіх тих, кому не байдужі питання історії рідного краю.
У посібнику розкрито питання музейної педагогіки як інноваційної освітньої технології, спрямованої на розвиток освіченої й культурної особистості, національно свідомої, патріота своєї Вітчизни. Запропоновано методичні розробки уроків історії, позаурочних заходів із застосуванням елементів музейної педагогіки, що сприяє ефективному засвоєнню знань, формуванню учня як особистості .
Видання призначене для вчителів історії, керівників гуртків, педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти та педагогічних працівників закладів позашкільної освіти.
До збірника увійшли розробки уроків та вправ, створені педагогами Київщини – учасниками педагогічної студії з теми «Технології використання інтерактивної дошки». Читач познайомиться з ідеями використання смарт дошки у процесі вивчення фізики та математики і підходами до створення навчального контенту.